Slider

Drogi pas drogowy

Zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia dużo kosztuje.

Możesz zapłacić karę jeśli postawiłeś przykładowo: reklamę, ogrodzenie, rusztowanie, schody, część budynku w pasie drogowym nielegalnie.

To ustawa o drogach publicznych określa w jakich sytuacjach w ogóle zajęcie pasa drogowego jest możliwe.

Jeżeli jednak już doszło do zajęcia pasa drogowego lub spotkałeś się z zarzutem jego zajęcia bez zezwolenia, to przy szukaniu argumentów do obrony sugeruję zwrócić uwagę na definicję pasa drogowego, która znajduje się w ustawie o drogach publicznych, a która rodzi w praktyce sporo problemów, czym dokładnie ten pas drogowy jest i dokąd sięga.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

grzegorz Marzec 3, 2017 o 11:18

Witam. Przypuscmy ze to gmina zmieniajc nawierzchnie na drodze gminnej dopusci sie naruszenia dzialki sasiadujacej z droga. Zmiana nawierzchni drogi bez wyznaczenia osi jezdni, bez uwzglednienia kamieni granicznych. W konsekwencji na mojej dzialce jest droga z pasem drogowym Kto powinien zaplacic kare. Jakie odszkodowanie dla posiadacza dzialki na ktorej dopuszczono sie samowoli.

Odpowiedz

Damian Buniak Marzec 3, 2017 o 13:03

Czymś innym są kary za zajęcie pasa drogowego (postępowanie administracyjne), a czymś innym Pana ewentualne roszczenia (przed sądem cywilnym) o odszkodowanie np. za bezumowne korzystanie z Pana gruntu, czy też wyrządzenie szkody.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: