7 lutego 2017

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji konkurencyjnej

0 komentarzy

Pytacie często, czy wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację planowanego przedsięwzięcia na rzecz jednego inwestora nie ogranicza innego inwestora w uzyskaniu takiej decyzji.

Odpowiedź jest prosta:
wydanie kolejnej decyzji środowiskowej dla podobnego przedsięwzięcia na tej samej działce jest możliwe.

Dlaczego ?
Prawo nie ogranicza w żaden sposób możliwości wielokrotnego występowania o ustalenie środowiskowych warunków dla różnych przedsięwzięć, przez różnych inwestorów, nawet gdyby miały one dotyczyć tej samej działki.

orne pole
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia jest bowiem wydawana na początku procesu inwestycyjnego, poprzedza ona decyzję o warunkach zabudowy, jak też decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę.

Stanowi ona informację prawną dla organu i inwestora o tym jakie zamierzenie inwestycyjne z punktu widzenia ochrony środowiska może zostać realizowane na terenie działki objętej wnioskiem.

Decyzja środowiskowa wskazuje jedynie kształt inwestycji w aspekcie wymogów ochrony środowiska, dopuszczając jej realizację w wariancie dla środowiska najkorzystniejszym.

Dlatego wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla jednego przedsięwzięcia nie wyklucza wydania takiej decyzji dla przedsięwzięcia konkurencyjnego.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments