24 kwietnia 2014

Drogi pas drogowy

3 komentarze

Zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia dużo kosztuje.

Możesz zapłacić karę jeśli postawiłeś przykładowo: reklamę, ogrodzenie, rusztowanie, schody, część budynku w pasie drogowym nielegalnie.

To ustawa o drogach publicznych określa w jakich sytuacjach w ogóle zajęcie pasa drogowego jest możliwe.

Jeżeli jednak już doszło do zajęcia pasa drogowego lub spotkałeś się z zarzutem jego zajęcia bez zezwolenia, to przy szukaniu argumentów do obrony sugeruję zwrócić uwagę na definicję pasa drogowego, która znajduje się w ustawie o drogach publicznych, a która rodzi w praktyce sporo problemów, czym dokładnie ten pas drogowy jest i dokąd sięga.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KamilaDamian Buniakgrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grzegorz
Gość
grzegorz

Witam. Przypuscmy ze to gmina zmieniajc nawierzchnie na drodze gminnej dopusci sie naruszenia dzialki sasiadujacej z droga. Zmiana nawierzchni drogi bez wyznaczenia osi jezdni, bez uwzglednienia kamieni granicznych. W konsekwencji na mojej dzialce jest droga z pasem drogowym Kto powinien zaplacic kare. Jakie odszkodowanie dla posiadacza dzialki na ktorej dopuszczono sie samowoli.

Kamila
Gość
Kamila

Buduję dom/siedlisko. wzdłuż mojej działki usytuowane są 2 działki, które wyglądają na planowaną drogę gminną. Grunt pod tę „drogę” gmina uzyskała od poprzednich właścicieli bez żadnych kosztów – po prostu wytyczyli „drogę” w formie dwóch równoległych długich działek i już. Aspektów prawnych tego przedsięwzięcia nie znam, ale nie one są tu tematem i nie o to chciałam zapytać. Chcę uzbroić moją posesję w wodę z wodociągu. W warunkach przyłącza do sieci wodociągowej otrzymałam od gminy wytyczne, że należy zaprojektować i wybudować fragment odcinka sieci w jednej tych podłużnych działek; następnie zaprojektować i wybudować przyłącze do mojej posesji. Uzyskałam decyzję o… Czytaj więcej »