3 grudnia 2015

Kary za odstępstwo od projektu budowlanego

4 komentarze

Dzisiaj wpis niemalże tweetowy, ale za to rozwiewający (mam nadzieję) wątpliwości wielu osób.

Wymierzenie kary za odstępstwa od projektu budowlanego może nastąpić nie tylko w razie istotnych odstępstw, ale również w przypadku odstępstw nieistotnych, które nie zostały zaznaczone w projekcie.

Jeżeli architekt kwalifikuje zmiany jako nieistotne, to powinien umieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek + opis).

ziemia

Pamiętaj o tym.

Bez takiego wpisu mogą Cię spotkać poważne kłopoty.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Damian BuniakTomaszAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Witam,

Jestem w trakcie kupna domu (umowa przedstepna podpisana w biurze nieruchomości ), byłam z rzeczoznawcą na oględzinach i on stwierdził „samowolę” budowlaną, a dokładniej nie ma naniesionych zmian w projekcie domu, projekt domu ma 120m2, a rzeczywiście jest to 170m2, sprzedający zrobił poddasze które nie spełnia funkcji użytkowej. Czy jest możliwość zlegalizować tą samowolę? Jakie to są koszty?

Tomasz
Gość
Tomasz

Witam, Niedawno zakupiłem mieszkanie na wczesnym etapie inwestycji. Teraz, przy okazji wprowadzania zmian lokatorskich otrzymałem projekty, na których znalazłem odstępstwa od pierwotnego projektu : – okno zostało znacząco pomniejszone – wszystkie ścianki działowe zostały zmniejszone do minimalnej dopuszczalnej grubości – odwiedzając budowę zauważyłem również, że elementy balkonowe (zadaszenie, balustrada), które miały być wykonane ze szkła hartowanego są murowane. W umowie deweloperskiej mam zapis, że deweloper może wprowadzić zmiany w projekcie. Czy w takiej sytuacji przysługują mi jakieś prawa, czy jestem zmuszony się bezczynnie tym zmianą przyglądać? Dodam, że z mojego punktu widzenia są to bardzo istotne zmiany – odpowiednie nasłonecznienie… Czytaj więcej »