O blogu

Życie z dnia na dzień komplikuje się coraz bardziej, a normy prawne, które mają je regulować, stają się często niezrozumiałe nawet dla prawników. Blog ten jest próbą 'odkodowania’ niektórych z tych norm. Mam nadzieję, że uda się w sposób prosty, niekoniecznie językiem prawniczym, opowiedzieć o prawie, którym zajmujemy się na co dzień w naszej Kancelarii.

Na łamach bloga dzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania prawa, w głównej mierze prawa budowlanego, które jednak nie działa w próżni i jest powiązane z innymi dziedzinami prawa, o których również znajdzie się sporo informacji. Mecenas Dagmara Buniak zajmuje się natomiast na łamach bloga tematyką znajdującą się w zakładkach umowa o roboty budowlane oraz kupno nieruchomości.

Proszę, aby wpisów na blogu nie traktować jako porad prawnych, bowiem bez rzetelnej analizy konkretnej sprawy (wysłuchania całej historii związanej ze sprawą, wglądu w dokumenty i skonfrontowania tego z przepisami prawa, praktyką i orzecznictwem sądów) nie można uznać jakiejkolwiek notatki zamieszczonej na blogu jako rozwiązania problemu prawnego.

Dodam również, że nie udzielamy bezpłatnych porad prawnych – za bezpłatną proszę uznać wiedzę, jaka znalazła się na tym blogu.

Nadmienię również, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze i pytania zamieszczane na blogu, oraz że nie upubliczniamy wszystkich komentarzy i pytań.