O unieważnieniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Rzeczpospolitej

3 komentarze

Moja dzisiejsza opinia dla gazety Rzeczpospolita na temat unieważnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Tekst znajdziesz tutaj.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Damian BuniakklaudiaEugeniusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eugeniusz
Gość
Eugeniusz

Stały czytelnik bloga z szacunkiem pozdrawia. Dwa skromne komentarze na gorąco. 1. Zaczyna mnie wzruszać (z powodu „tła legislacyjnego”) publikowanie informacji, że „Powodem [unieważnienia planu] mogą być też źle przeprowadzone konsultacje społeczne jego projektu.”. 2. W leadzie do publikacji najpewniej jej Autorka stwierdza, iż „Stopień pokrycia kraju planami miejscowymi nie jest wysoki. Sięga około 30 proc. Powód? Skomplikowana procedura uchwalania i coraz częstsze przypadki stwierdzania ich nieważności.”. Zapewne to jedne z ważnych powodów. Ale podstawową zapaść spowodowało hurtowe wygaśnięcie – na podstawie przepisów przejściowych do ustawy z 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennych – planów dotychczasowych, bez obliga wprowadzenia… Czytaj więcej »

klaudia
Gość
klaudia

Dzień Dobry. Panie mec. mam pytanie u mnie w gminie został wyłożony do publicznego w wglądu projekt zmian Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy , moje wnioski nie zostały w fazie opracowań tych zmian w Studium nie uwzględnione ,wniosłam uwagi do projektu zmiany Studium do Wójta gminy ,które również nie zostały uwzględnione , czy na tym etapie kiedy Studium jest uchwalone i nie jest aktem prawnym ,można go zaskarżyć do sądu WSA bo kiedy powstanie nowy plan zagospodarowania to moim zdaniem może być za póżno , bo plan miejscowy musi być zgodny ze Studium.