18 grudnia 2015

Różne kary za zajęcie pasa drogowego

2 komentarze

Niech będzie aneksem do ostatniego mojego wpisu informacja, że przy obliczaniu wysokości kar związanych z zajęciem pasa drogowego znaczenie ma jakiego rodzaju obiekt znalazł się w pasie drogowym.

pas drogowy Kraków
Inne stawki stosuje się do obiektów budowlanych, a inne do urządzeń.

Warto zatem dokładnie przyjrzeć się definicjom różnych obiektów zawartych w ustawie Prawo budowlane przed wydaniem decyzji nakładającej obowiązek zapłaty kary za zajęcie pasa drogowego.

Może się bowiem okazać, że zarządca drogi w sposób błędny ją obliczył z uwagi na to, że wadliwie uznał obiekt zajmujący pas drogowy za obiekt budowlany zamiast za urządzenie, lub na odwrót.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian BuniakJudyta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Judyta
Gość
Judyta

Witam Zaraz obok mojego bloku (1973r) budowany jest 4 piętrowy budynek wielorodzinny. Między blokami jest ok 12-14 m odległości. Między nimi znajduje się droga osiedlowa. Kiedyś ta droga osiedlowa miała wyznaczony pas zieleni i drogę . ok 4 lat temu pas zieleni został usunięty i położona została kostka brukowa. Z perspektywy czasu myślę że to był zamierzony cel na przyszłą koncepcje budynku i usług. W projektowanym budynku na parterze mają być usługi. A nasza droga dojazdowa ma służyć jako droga dojazdowa do ich usług, (parkingi dla usług) ma być użyczona. Na tej drodze obecnie stawiane są samochody , jako parking.… Czytaj więcej »