18 grudnia 2015

Różne kary za zajęcie pasa drogowego

2 komentarze

Niech będzie aneksem do ostatniego mojego wpisu informacja, że przy obliczaniu wysokości kar związanych z zajęciem pasa drogowego znaczenie ma jakiego rodzaju obiekt znalazł się w pasie drogowym.

pas drogowy Kraków
Inne stawki stosuje się do obiektów budowlanych, a inne do urządzeń.

Warto zatem dokładnie przyjrzeć się definicjom różnych obiektów zawartych w ustawie Prawo budowlane przed wydaniem decyzji nakładającej obowiązek zapłaty kary za zajęcie pasa drogowego.

Może się bowiem okazać, że zarządca drogi w sposób błędny ją obliczył z uwagi na to, że wadliwie uznał obiekt zajmujący pas drogowy za obiekt budowlany zamiast za urządzenie, lub na odwrót.

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Judyta
Judyta
6 lat temu

Witam
Zaraz obok mojego bloku (1973r) budowany jest 4 piętrowy budynek wielorodzinny. Między blokami jest ok 12-14 m odległości. Między nimi znajduje się droga osiedlowa. Kiedyś ta droga osiedlowa miała wyznaczony pas zieleni i drogę . ok 4 lat temu pas zieleni został usunięty i położona została kostka brukowa. Z perspektywy czasu myślę że to był zamierzony cel na przyszłą koncepcje budynku i usług.
W projektowanym budynku na parterze mają być usługi. A nasza droga dojazdowa ma służyć jako droga dojazdowa do ich usług, (parkingi dla usług) ma być użyczona. Na tej drodze obecnie stawiane są samochody , jako parking. Napisałam więc do spółdzielni prośbę o postawienie donic w odległości 7 m od okien. Dostałam odpowiedź że zgodnie z rozporządzeniem z 2002 r nie muszą się do tego ustosunkować. Myślimy ze wspólnotą żeby napisać pismo do spółdzielni o szlaban elektryczny. Tylko dla mieszkańców. Prosze o pomoc. Jakie są opcje aby 2 m od moich okien nie były stawiane samochody 🙁