5 listopada 2015

Wszędzie widzę prawo budowlane

8 komentarzy

Naszła mnie taka myśl, by napisać kilka słów o tym, w jakich warunkach pracuję w ostatnim czasie.

Dzisiaj w kancelarii mamy pouchylane okna, bo pomimo tego, że początek listopada, to temperatura powietrza prawie 15 stopni Celcjusza.

Nasza kancelaria mieści się tuż koło Plant Krakowskich, w ścisłej śródmiejskiej zabudowie.

Naprzeciwko kancelarii znajduje się szkoła muzyczna, z której docierają dźwięki muzyki Chopina oraz śpiewaka operowego, który ćwiczy już chyba dziesiąty raz ten sam fragment jakiejś pieśni.

basztowa kraków

Dla urozmaicenia, zaraz pod oknami jest prowadzona poważna przebudowa ul. Basztowej – młoty pneumatyczne, okrzyki pracowników i inne dźwięki są na porządku dziennym.

Na dodatek elewacja kamienicy, w której znajduje się kancelaria jest remontowana.

Co więcej gromady turystów zmierzają przez Krowoderską na Planty, Rynek oraz Wawel.

Ten cały gwar z zewnątrz dociera do nas na drugie piętro, ale okazuje się, że pomimo tych dźwięków miasta da się robić swoje.

Analizuję właśnie sprawę związaną z istotnymi odstępstwami od zatwierdzonego projektu budowlanego i wyglądając przez okno widzę wszędzie tylko prawo budowlane.

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Damian BuniakAgnieszka SwaczynaSławomirMarcinAnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania
Gość
Ania

śpiewak operowany 😉

Marcin
Gość
Marcin

Dziś pouchylane okna? To chyba wszyscy w maskach 🙂

Sławomir
Gość
Sławomir

Przypadkiem trafiłem na Pana blog i jestem pod olbrzymim wrażeniem Pana zaangażowania w pomoc ludziom borykającym się z polskim prawem budowlany. W tym miejscu chciałbym przedstawić swoją historię, w/g mnie trochę nietypową. Byłem w związku nieformalnym z kobietą. Podjeliśmy remont starego domu z lat 40 XXw. który znajdował się na działce rolnej przekazanej mojej partnerce przez jej rodziców. Moja partnerka była jedynym właścicielem w/w działki, posiadała księgę wieczystą. Oboje kupowaliśmy materiały potrzebne na remont. Budynek został rozbudowany o ganek ok 6 mkw, został ocieplony i wymieniona została stolarka dachowa. Dach pokryła blachodachówką. Wysokość budynku i nachylenie dachu pozostało bez zmian.… Czytaj więcej »

Agnieszka Swaczyna
Gość

Wiem, o czym piszesz, bo dojeżdżam w Wasze okolice na niemiecki :-). Łatwo nie jest. A do szkoły muzycznej (Basztowa 9) sama chodziłam i ćwiczyłam niektóre fragmenty w kółko (bo tak trzeba) :-). Stare dobre czasy….