O blogu

Jestem radcą prawnym, od kilkunastu lat prowadzę kancelarię prawną w Krakowie, koncentrując się na zagadnieniach związanych z prawem budowlanym oraz prawem zagospodarowania przestrzennego i ochrony środowiska.

Zajmuję się świadczeniem usług prawnych, reprezentując swoich klientów przed sądami, jak również organami administracji publicznej. Ponadto doradzam w sprawach bieżących.

Życie z dnia na dzień komplikuje się coraz bardziej, a normy prawne, które mają je regulować, stają się często niezrozumiałe nawet dla prawników. Blog ten jest próbą 'odkodowania’ niektórych z tych norm, szczególnie tych związanych z prawem budowlanym i zagospodarowaniem przestrzennym.

Mam nadzieję, że uda mi się (praktykowi) w sposób prosty, niekoniecznie językiem prawniczym, opowiedzieć o prawie, którym zajmuję się na co dzień – jak ono (nie) działa, a w konsekwencji przyczynić się do jego lepszego zrozumienia, a może nawet i rozwoju.

Proszę, aby treści na blogu nie traktować jako porad prawnych, bowiem bez rzetelnej analizy konkretnej sprawy (wysłuchania całej historii związanej ze sprawą, wglądu w dokumenty i skonfrontowania tego z przepisami prawa, praktyką i orzecznictwem sądów) nie można uznać jakiejkolwiek notatki zamieszczonej na blogu jako rozwiązania problemu prawnego.

Proszę również zwrócić uwagę na daty zamieszczonych wpisów, bowiem szybko zmieniające się przepisy prawa mogą spowodować, że ich treść w części lub całości nie jest już aktualna.

Dodam również, że w Kancelarii nie udzielamy bezpłatnych porad prawnych – za bezpłatną (edukacyjną) proszę uznać wiedzę, jaka znalazła się na tym blogu.

Nadmienię również, że nie odpowiadam na wszystkie komentarze i pytania zamieszczane na blogu, oraz że nie upubliczniam wszystkich komentarzy i pytań.