11 maja 2018

Kupno działki z wydanym pozwoleniem na budowę

3 komentarze

Gdy zamierzasz kupić nieruchomość gruntową (działkę), dla której wydana została decyzja o pozwoleniu na budowę postaraj się dobrze przygotować do takiej transakcji.

Oprócz przeglądnięcia zatem księgi wieczystej takiej nieruchomości ustal, czy wydana decyzja o pozwoleniu na budowę jest ostateczna i czy faktycznie można ruszać z budową.

Jeśli natomiast okaże się, że od wydanej decyzji o pozwoleniu na budowę zostało złożone odwołanie, postaraj zapoznać się z treścią tego odwołania (będzie nim zapewne dysponował sprzedający, jako strona postępowania) tak, aby ustalić jakie są szanse utrzymania w mocy wydanej już decyzji o pozwoleniu na budowę.

Zakup nieruchomości z już wydanym pozwoleniem na budowę jest często bardzo atrakcyjny, pozwala bowiem na szybką realizację inwestycji i właśnie dlatego, aby tą planowaną inwestycję można było niemal natychmiast rozpocząć, warto podjąć opisane powyżej kroki, aby na przyszłość uniknąć przykrych niespodzianek.

Warto również upewnić się u sprzedającego, czy w stosunku do działki, którą jesteś zainteresowany nie toczą się żadne postępowania sądowe, takie chociażby jak postępowanie o zasiedzenie nieruchomości, które również mogłyby skomplikować Twoje plany inwestycyjne.

A zatem, lepiej przed zakupem nieruchomości z wydanym już pozwoleniem na budowę wszystko dokładnie sprawdzić, niż później podejmować szereg czynności, które dopiero pozwolą na rozpoczęcie budowy.

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Upewnić się u sprzedającego? Czy weryfikować w planie zagospodarowania przestrzennego?

agjsss
agjsss
4 lat temu

Dodałbym jeszcze, żeby sprawdzić czy decyzja o pozwoleniu na budowę jest ważna.